Seo Başlığı 
03323512199 arifeyildizozkaya@gmail.com

Hakkımızda


ADI SOYADI: ARİFE ÖZKAYA
ÜNVANI: ZİRAAT MÜHENDİSİ
BÖLÜMÜ: TOPRAK BİLİMİ VE BİTKİ BESLEME
MEZUN OLDUĞU OKUL : SELÇUK ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ
MEZUNİYET TARİHİ: 24.06.2014
DİPLOMA NO: 1415220016
AYNES TARIMSAL DANIŞMANLIK;
çiftçilerimize danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuştur. Aynes Tarımsal Danışmanlık olarak tarımsal üretim yapan üreticilerimizin üretimin her aşamasında karşılaştığı sorunlarına çözüm bulmak, üreticilerimize gerekli bilgi ve becerileri kazandırmak, üretimde verimi ve kaliteyi arttırarak güvenli gıda üretimini sağlamak için sektörde bulunmaktayız. Üretimde daha yüksek verim ve kalite, maksimum gıda güvenliği ile çevrenin , doğal kaynakların ve biyolojik çeşitliliğin korunduğu profesyonel bir üretim öncelikli hedeflerimizdir. TÜM ÜRETİCİLERİMİZİN ÜRÜNÜ BOL, KAZANCI BEREKETLİ OLSUN      

Tarımsal Danışmanlığın Tanımı ve Amacı

Tarımsal yayım ve danışmanlık: Tarımsal işletme sahiplerinin, tarımsal üretim, işleme ve pazarlama sürecinin bütün aşamalarında karşılaştıkları problemler ve bunların birbirleriyle ilişkileri hakkında bilgi sahibi olmalarını, kendilerine, geliştirilen teknolojileri kullandırmak suretiyle, bu problemleri çözebilecek bilgi ve beceri kazandırılmasını ve kırsal alanda yaşam standardının yükseltilmesini amaçlar.

Konya'nın Tarımsal Üretim Deseni

Konya ili sahip olduğu geniş tarım alanları, farklı agro ekolojik alt bölgeler, sulama imkanları, coğrafi konumu ile ülkemizin tarım başkenti olarak kabul edilmektedir. Konya başta buğday, arpa, şeker pancarı, kuru fasulye, patates, ayçiçeği, haşhaş, kimyon, aspir gibi tarla bitkileri olmak üzere çok sayıda sebze ve meyve türlerinin üretiminin gerçekleştirildiği tarım bölgesidir. 


© 2020 . All Rights Reserved.